• රාජ්‍ය දේපල විකිණිමට එරෙහිව දේශප්‍රෙමී ජනතාව එක්ව පෙළගැසෙන්නට කාළයයි

    යහපාලන රාජ්‍යත්‍රන්තයක් බිහිකරන බව පවසමින් ජනතාව මුලා කරමින් බලයට පැමිණි වත්මන් රජය යහපාලන ප්‍රතිපත්ති කෙසේ වුවත් දිගින් දිගටම අතිශය තීරණාත්මක මෙන්ම දේශීයව ආදායම් උත්පාදනට අතිවිශාල දායකත්වයක් මනා කළමණාකරනයක් යටතේ ලබා ගත හැකි ආයතන විදේශීය සමාගම් වලට ඉතා රහසිගත කොන්දේසි මත විකුණමින් සිටී.

    එහි තවත් එක් පියවරක් ලෙස ශ්‍රී ලංකාවේ දෙවන අන්තර්ජාතික ගුවන්තොටුපල ඉන්දියානු සමාගමකට වසර 40 කට බදු දීමට වත්මන් රජය සියළු පියවර රහසේ ගනිමින් සිටින බව ඔබ මා හොදින් දන්නා කාරණයකි.

    හම්බන්තොට වරාය චීන සමාගමකට පැවරූ සේම ගිවිසුමට අදාල කොන්දේසි හෝ ගිවිසුමේ අන්තර්ගතය ජනතාවගෙන් මෙන්ම පාර්ලිමේන්තුවෙන්ද වසන් කොට පවත්වා ගැනීමෙන් මේවා කුමන ආකාරයෙන් සිදුවන්නේ දැයි ජනතාව තුළ ඇත්තේ සැකයකි. එහෙයින් මෙවැනි රාජ්‍ය දේපල විකිණීම් වලට එරෙහිව අද වන විට ජනතාව හඩ අවදිකරමින් සිටී.

    අනෙක් අතට මත්තල ඇතුළු අනෙකුත් රාජ්‍ය සම්පත් පෞද්ගලික කරණය එරෙහිව නැගී සිටීම දේශමාමක ජනතවගේ වගකීමක් බවද අප සිහි තබා ගත යුතුය. ඔවුන් මේ විකුණමින් සිටින්නේ අනාගත පරපුර වෙනුවෙන් පසුගිය රජයන් විසින් ඉදිකරන ලද හෝ අරඹන ලද අනගි දේශීය ව්‍යාපෘතීන්ය. මේවායේ වටිනාකම අපට දැනෙනුයේ තවත් වසර ගණනාවක් ගතවූ පසුවය. සියල්ල මේ අකාරයෙන් සිදුවොහොත් වත්මන් රජයේ පාලන කාළය අවසන් වන විට රටට හෝ අප අනාගත පරපුරට දේශීය ආදායම් උත්පාදනට කිසිදු ආයතනයක් ඉතිරි නොවනු ඇත.

    එබැවින් රටේත් එහි ජනතාවගේත් උරුමයන් ආරක්ෂාකර ගැනීම සදහා පොදු ජනතාව පෙරටු කොට ගත් අති දැවන්ත බලවේගයක් ගොඩනැගීමට අප සූදානම් අතර එහි ගෞරවාන්විත කොටස්කරුවකු වීමට ඔබද අදිටන් කරගනු ඇතැයි මා අපේක්ෂා කරමි.

Leave a reply.

You must be logged in to post a comment.